içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şehir Gazetesi

Bugun...

1250 kadına iş imkânı

Tarih: 15-03-2019

1250 kadına iş  imkânı

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan’ın çok konuşulan projelerinden biri de Odunpazarı’nda tarımsal üretimi ve istihdamı artırmayı amaçlayan “İyi Tarım Uygulamaları” projesi oldu. Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlediği yoğun katılımlı proje tanıtım toplantısında projesini ilk olarak kamuoyu ile paylaşan Volkan Doğan, projeyle ilgili, “Odunpazarı’nda hayata geçecek İyi Tarım uygulamalarıyla tertemiz enerjimiz mahsüllerimize bereket getirecek. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle memleketimiz kaliteli, lezzetli, taptaze meyvenin, sebzenin keyfini sürecek. Bu projelerle, üreten kadınlarımızın istihdamını ve çocuklarının da doğayla iç içe annelerinin yanında spor yaparak ve eğitim alarak büyümelerini amaçlıyoruz” dedi.

400 DEKARLIK SERA ALANI KURULACAK

Volkan Doğan, “5 yıllık faaliyet planıyla 400 dekarlık bir sera alanını kazanacak Odunpazarı’nın bereketli topraklarında, jeotermal kaynak kullanım kapasitesi 6 katına çıkacak. Güneşten üretilecek elektrik enerjisiyle, jeotermal kaynakların ısı enerjisiyle yenilenebilir kaynaklarla sürdürülecek çalışmalar; Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin de katkılarıyla en yeni ARGE teknolojilerini ile hayata geçecek” dedi.  Doğan, yapılacak bu çalışma ve projelerle önemli bir iş gücü ihtiyacının da ortaya çıkacağını ifade ederek, “Ortaya çıkacak iş gücü ihtiyacını karşılayacak 1250 üreten kadınımız karşılayacak ve bu sayede iş sahibi olacak” diye konuştu.

ÇOCUKLARI İÇİN DE ÖZEL KREŞLER AÇILACAK

Volkan Doğan, üreten kadınların çocuklarını da unutmadıklarını ve onların da eğitimlerinde kopmaması gerektiğini ifade ederek, “İstihdam edilen kadınlarımız çocuklarını tarım bölgesinde yer alan doğa ve spor kreşlerine gönderecekler. Çocuklarımız hem annelerinden ayrı kalmamış, hem de doğanın içinde eğitimlerini alıyor olacaklar. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı desteğiyle kreşlerimizde mutlu çocuklar yetişecek, çalışan annelerimizin de gönlü rahat edecek” dedi.  

FACEBOOK YORUM
Yorum