içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şehir Gazetesi

Bugun...

Herkese örnek olsun

Tarih: 11-02-2018

Herkese örnek olsun

Eskişehir’de eski astsubay Emrah Şensoy, 3 yıl önce açtığı çocuk giyim mağazasına gelen şehit ve gazi çocuklarını ücretsiz giydiriyor. 

Eski astsubay Emrah Şensoy, 10 yıl çeşitli şehirlerde görev yaptıktan sonra bazı nedenlerden ötürü mesleğini bırakmak zorunda kaldı. Astsubaylığı bıraktıktan sonra içinde bir burukluk hisseden Şensoy, işlettiği çocuk giyim mağazasına gelen şehit ve gazi çocuklarından ücret almayarak onlara elinden geldiği kadarıyla destek olmaya çalışıyor. Çevreden geçen vatandaşlarda Şensoy’un dükkanına astığı "Eski bir astsubay olarak bu dükkandan tüm şehit ve gazi çocukları ücretsiz giyinebilirler" yazısını görüp takdir ediyor. Emrah Şensoy, özellikle bayramlarda çocukların bayramlık kıyafetlerini verebilmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Şensoy, "Meslekte askeri okullardan itibaren çok uzun yıllar görev yapınca, vatan millet sevgisiyle yetişip büyünce, meslekten ayrıldıktan sonra insan içinde bir burukluk hissediyor. Devre arkadaşlarım olsun subay, astsubay arkadaşlarım olsun, şehit olanlar, yaralananlar ve gazi olanlar bunları da biliyoruz. Bizde bir şeyler yapmak istedik. Önce küçük bir kartona elle yazdığımız yazı ile başladı. Daha sonra güzel bir tasarım yapıp astık. Yaklaşık 2-3 yıldır bu yazı burada. Aileler geliyor, giyiniyorlar. Özellikle bayramlarda onların bayramlığını verebilmemiz bizi mutlu ediyor. En azından silahlı kuvvetlerden zarar görmüş, yıpranmış birilerine yardımcı olmak bizi çok mutlu ediyor" diye konuştu.

VATANDAŞLAR DESTEK VERİYOR
Dükkanına astığı yazıyı gören vatandaşların olumlu tepkilerine anlatan eski astsubay Şensoy, "Vatandaşların verdiği tepkiler yeri geliyor beni duygulandırıyor. Ben bu yazıyı ilk zamanlar sosyal medyada paylaştığımda para göndermek isteyenler oldu. Mesela Bursa’dan bir şehit eşi çocuklarını kendisi çalışarak okutuyormuş. Tebrik etti. Onurlandığını, gururlandığını söyledi. Bunları duyunca biz de mutlu oluyoruz. Bir gün dükkana bir ağabeyimiz geldi. Ben müşteri zannetmiştim. Cebinden 200 lira çıkartıp masanın üzerine koydu. Bu parayı neden verdiğini sordum. Buradaki yazı için. Bu parayla birisini giydirirsin, benden olsun dedi. Bu ve bunun gibi çok örnek var. 80 liralık alışveriş yapan bir aile kapıdaki yazıyı görünce yeri geliyor 100 lira bırakıyor. 20 lira vererek oda sevaba girmiş oluyor. Bu Osmanlı İmparatorluğu’ndan bugüne bizim halkımızın özelliğidir. O yüzden burada çok onurlanıyoruz, gururlanıyoruz. Ufacık bir şeyler yapmak, insanı küçücük de olsa mutlu ediyor. Herkesten Allah razı olsun. Buradan geçerken bana teşekkür ediyorlar. O teşekkür bile o gün için benim moralimi, motivasyonumu üst seviyeye çıkartıyor" dedi. İHA

FACEBOOK YORUM
Yorum