içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şehir Gazetesi

Bugun...

SEÇİM HAZIRLIĞI YAPILIYOR

Tarih: 10-02-2018

SEÇİM HAZIRLIĞI YAPILIYOR

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca geçtiğimiz hafta Tepebaşı Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen 60 milyonluk yeni kredi yetkisini değerlendirdi. Kaynarca yaptığı yazılı açıklamada, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı sert bir dille eleştirdi. Kaynarca, “son dönemde, hizmetsizliğin ve kötü yönetimin üzerine, ilçemizi mali büyük borçlara maruz bırakan belediye başkanı, hiçbir uyarıya kulak asmayarak, kötü gidişatı, adeta körüklemektedir. Türkiye’nin kendi ölçeğinde, en borçlu belediyelerinden olan, hızlı borçlanmada rekorlar kıran Tepebaşı Belediyesi’nin 2018 bütçesi için faiz giderini yüzde 100 artırıp borç batağına sürüklenmesini eleştirmiştik. Ancak tedbir almak yerine, yeni ve büyük bir borçlanma ile karşımıza çıktılar” dedi.

BÜTÇENİN YÜZDE 90’I BORÇ

Tepebaşı Belediyesi bütçesinin yüzde 90’ının borç olduğunu öne süren Kaynarca, “bir o kadar daha borçlanmayı planlamaktadır. 60 milyon yeni kredi talebi ile gelen başkan, sessiz sedasız 10 yıl daha, ilçemizi ipotek altına almaya çalışmaktadır. 15 milyon kredinin gerekçesinde, fen işleri çalışmalarına kullanılacağını açıkladığı için ve tahsisli kredi olmasından dolayı, Ak Partili Meclis Üyelerimiz de onay vermiştir. Hizmet için her daim şehrimizin yanında olduğumuzu, siyasi bir tavrımızın olamayacağını, göreve geldiğim ilk gün de ifade etmiştim.  Kalan 45 milyonluk kredinin nereye, hangi sebeple harcanacağını belediye başkanı başka, kulisler başka, komisyon başka şekilde ifade etmektedir. Biz anlıyoruz ki, Büyükşehir hayali ile seçim hazırlığı yapılmaktadır. Daha önceki yıllarda böyle bir gereksinim yokken, hangi büyük hizmet! Akıllarına gelmiştir” dedi.

İŞİN TAKİPÇİSİ OLUN

“1 yıl başkanlık süresi kalan birinin, 10 yıl boyunca yılda 7 milyon faiz ile toplam 115 milyon borç yapmaya hakkı yoktur” diyen Kaynarca sözlerine şöyle devam etti: “Benden sonra tufan anlayışı ile, bu şehri sevdiklerini söyleyen kimse, bu şehre zarar vermemelidir. Zihnen Tepebaşı’ndan vazgeçtiğini, son yıllarda perişan sokaklardan zaten anlıyoruz. Bari sizden sonrasını bu ağır borcun altına sokmayın.  10 yılda 1 kez bile 7 milyon ayırarak Sazova’daki Kültür Merkezini hayata geçiremeyen belediye, şimdi gerekçesi seçim olan borçlanmaya 10 yıl boyunca her yıl 7 milyonu faize vermeyi taahhüt etmek istiyor. Alınan bunca borcun karşılığında şehrimizde Tepebaşı Belediyesinin ağustos böceği türünden faaliyetleri dışında, ne yapılmıştır? ‘Düşüncenize saygı duyuyorum ama belediyeyi bu borç batağına sürükleyeceğim, bildiğimi yaparım’ demek hemşehrilerimizin vicdanında değerlendirilecektir. Bizimle birlikte oy veren ve vermeyen tüm hemşehrilerimi, bu işin takipçisi olmaya davet ediyorum” HM

FACEBOOK YORUM
Yorum